Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

O oddelení

Naše oddelenie je umiestnené v samostatnej budove, v ktorej na prízemí sa nachádza ambulancia s čakárňou. Ambulancia je vybavená aj ultrazvukovým prístrojom, čiže v rámci gynekologického aj pôrodníckeho vyšetrenia je možné vykonať aj ultrazvukové vyšetrenie.

Na prvom poschodí je pôrodnícke oddelenie s pôrodnou sálou a novorodeneckým oddelením. Oddelenie má 12 lôžok a dve pôrodné postele.

Na druhom poschodí sa nachádza gynekologické oddelenie s operačnými sálami. Oddelenie má 6 lôžok a 3 lôžka JIS-gyn, ktoré sú súčasťou operačného traktu. Operačné sály sú dve: jedna na otvorené operácie brucha a druhá na endoskopické operácie (laparoskopie a hysteroskopie).

Pôrodnica

Na našom oddelení odvedieme ročne viac ako 600 pôrodov.
Izby na pôrodníckom oddelení sú maximálne trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením.
Okrem týchto štandardných izieb poskytujeme aj jednu jednolôžkovú nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením, TV, rooming-in. Cena tejto izby je 15,00 € na deň. Izba pre rodinu cena 36,00 €/deň.
Z nadštandardných služieb poskytujeme možnosť otca pri pôrode cena 24,00 €, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgéze - cena 100,00 €. Alternatíva bezbolestného pôrodu - inhalačná analgézia /ENTONOX/ cena 45,00 €. Umožňujeme výber lekára - pôrodníka k pôrodu, cena 150,00 €.    

Návšteva v nadštandardnej izbe je možná počas celého dňa.
O Vašu bezpečnosť a pohodlie sa stará skúsený lekársky a sesterský tím. Ide o rodinný typ oddelenia, kde je odstránená anonymita veľkých oddelení chrliacich desiatky pôrodov denne.

Gynekológia

Na tomto oddelení poskytujeme komplexné operačné výkony od najjednoduchších po laparoskopické rozsiahle výkony. Ročne vykonáme cca 100 endoskopických výkonov a cca 500 operačných výkonov.
V rámci minimálne invazívnej chirurgie vykonávame laparoskopické, hysteroskopické a urogynekologické operácie. V rámci riešenia stresovej inkontinencie aplikácia TOT pásky.
Izby na tomto oddelení sú: jedna jednolôžková, jedna dvojlôžková, jedna trojlôžková. Jedna jednolôžková izba je nadštandardná s vlastným sociálnym zariadení, cena tejto izby je 15,00 € na deň. Druhá jednolôžková nadštandardná izba, cena 10,00 € na deň.                                                                                                                                              

Ako sa má pacientka objednať na operáciu a čo si má na ňu doniesť?     

Pacientka sa objednáva na plánovaný operačný výkon aspoň 10 dní pred operáciou. Plánovaný operačný výkon musí byť schválený zdravotnou poisťovňou.


Ku operácii potrebuje:

  • odporúčanie na hospitalizáciu od svojho gynekológa
  • onkocytologické vyšetrenie – nie staršie ako rok
  • výsledok výteru z pošvy na kultiváciu a citlivosť
  • interné predoperačné vyšetrenie
  • predanestetické vyšetrenie